Psikoterapi Hizmetleri

Hizmetlerim

Sunmuş Olduğum Psikoloji / Psikoterapi Hizmetleri

Endişe; tasa ya da korku gibi bir tedirginlik duygusudur ve bu duygu oldukça hafif olabileceği gibi, kişinin hayatını felce uğratacak boyutlara da ulaşabilir.

Sınavlar ya da iş görüşmeleri gibi stres yaratan yaşam olayları karşısında endişe hissetmek son derece normal olmakla birlikte, bazı kişiler endişelerini kontrol etmekte güçlük çekebilirler ve bu duyguların gündelik hayatlarını etkilemesine engel olamayabilirler.

Panik bozuklukları, fobiler ve post travmatik stres bozuklukları gibi birçok durumun ana belirtisi endişedir. Bu bozukluklar genellikle belli bir konuya ya da olaya odaklanırken yaygın endişe bozukluğu (YEB) çok çeşitli durumlar ve sorunlarla bağlantılı olarak endişeye yol açar. YEB yaşayan kişiler, çarpıntı (düzensiz kalp atışı), daimi bir korku hissi, asabiyet, uykusuzluk ve huzursuzluk gibi çeşitli belirtilerle kendisini gösterebilen sürekli bir endişe hissederler.

Doğru Bilinen Yanlışlar

Terapi hakkında düşündüğünüzde aklınıza neler geliyor? Terapinin ne kadar süreceği ve, daha önemli olarak, ne kadar masrafa yol açacağı konusundaki endişe ve huzursuzluk mu?

Ayrıntılı Bilgi

BACP Registered & Acredited

Terapistinizi seçerken, terapistinizin; psikoterapi alanında uzun yılları kapsayan yüksek bir eğitim aldığına, gerekli uzmanlık ve donanıma sahip olduğuna, ve belki de en önemlisi, profesyonel bir psikoterapi kurumu tarafından akredite edilmiş olmasına dikkat etmenizi önemle tavsiye ederim.